4 pazīmes, ka jāmaina darbs

Neviens darbs nav ideāls! Katrā uzņēmumā, organizācijā un amatā gadās pa dienai, kad visi apstākļi sakrīt tā, ka pat laimīgākais darbinieks varētu sākt apšaubīt vai atrodas savā īstajā vietā. Tas ir normāli. Tai pat laikā, kas ir pazīmes, kuras vajadzētu ņemt vērā un sākt apsvērt cita darba meklēšanu? Skaties blogā!

1. Tu biežāk sāc slimot.

Ja Tavas slimības lapas kļūst regulārākas nekā darba dienas, viens no iemesliem var būt ilgstoša strādāšana darbā, kas Tev nav piemērots. Ja arvien regulārāk piedzīvo galvassāpes, muskuļu sāpes, trauksmi, tās var būt paaugstināta stresa pazīmes, kas liecina, ka ķermenis ir pastāvīgā negatīvā stresā.

Protams, šo der izrunāt ar ārstu, kā arī jāpārskata vai dzīvē neesi posmā, kad stresu rada arī citi faktori – pārvākšanās, attiecības, personiskā dzīve, pirms pieņem tik nozīmīgu lēmumu kā darba maiņa. Tomēr biežāka slimošana, šķietami bez iemesla var būt kā viens no veidiem, kā ķermenis izrāda, ka nevēlas atrasties darbā.

kā mainīt darbu
Neveselīgs stress var veicināt biežāku slimošanu – un viens no tā iemesliem var būt darbs, kurā nevēlamies atrasties. Foto: Unsplash

3. Darbu vari darīt aizvērtām acīm.

Ja vien neesi no tiem, kam darbā ļoti patīk paredzamība un vienādas, strukturētas darba dienas, viegls darbs, kurā lielāko daļu laika jūties kā eksperts, īstenībā nav pārāk laba zīme. Karjeras un personīgajai izaugsmei izaicinājumi ir nepieciešami, tikai tā notiek attīstība. Ja visas darba dienas paiet vienādi un kādu labu laiku nejūti izaugsmi savās spējās un prasmēs, iespējams, ir laiks meklēt “lielāku dīķi” – plašāku uzņēmumu, darbu ar lielākiem projektiem vai citiem pienākumiem, kas jāmācās papildus un Tavas prasmes papildina, padziļina. Ja Tev patīk kolektīvs un vēlies palikt uzņēmumā, ir vērts vienkārši parunāt ar priekšniecību par izaicinošākiem pienākumiem, piedāvāt uzņemties kādu izaicinošu projektu, varbūt pat vadīt to. 

3. Darbs ir viss par ko sūdzies – arī ārpus darba.

Jā, katram gadās sliktās dienas, tomēr, ja pieķer sevi sūdzamies par darbu, priekšniecību, kolēģiem vai uzņēmumu, lai arī kur atrastos (pie brokastu galda, ballītēs ar draugiem un pat darba dienas laikā, kad Tev vajadzētu strādāt) – ir laiks meklēt citu darbu. Acīmredzot, uzņēmuma kultūra vai Tev uzticētie pienākumi nav piemēroti un visiem būs labāk, ja katrs strādāsiet tur, kur par kolēģiem, vadību un uzņēmumu gribas citiem stāstīt ar prieku. Arī dalīties sociālajos tīklos ar uzņēmuma ierakstiem!

Ja arī ārpus darba nespēj gūt prieku un sevi pieķer atkal un atkal sūdzamies par darbu draugiem – apsver, ko varētu mainīt! Foto: Unsplash.com

4. Darba vide ir toksiska.

Šis var būt ļoti saistīts ar iepriekšējo punktu. Ja no priekšniecības un kolēģiem nejūti konstruktīvu, pamatotu kritiku, nepiekrīti vadības stilam vai, ļaunākajā gadījumā, izjūti tiešus pāridarījumus emocionāli, jau tagad ver vaļā darba sludinājumus! Darbā mēs pavadām lielāko daļu pieaugušo dzīves laika, tāpēc ir būtiski neapstāties, kamēr jūti, ka esi uz viena viļņa ar komandu par to kā darbs būtu jādara, kā būtu jākomunicē savā starpā un ko nozīmē laba darba ētika.

Šajā punktā, pirms pieņem lēmumu par darba maiņu, ir būtiski apsvērt, vai gadījumā neņem norādījumus pārāk personiski (ir normāli, ka tematos, kas mums ir svarīgi, iesākumā stresa dēļ varam reaģēt asi, pirms izprotam pašu nozari vai pienākumu), un vai varbūt grūtības, kuru priekšā šobrīd atrodies, ir tā vērtas ilgtermiņā. Piemēram, ja darbs prasa ilgas stundas, daudz nervu, bet zini, ka uzņēmuma, organizācijas radītais rezultāts ļoti palīdz cilvēkiem – varbūt vari parunāt ar vadību un vienkārši pāriet uz citu komandu, paliekot pašā uzņēmumā.

——-

Arī tad, ja vēl neesi līdz 100% pārliecināts, ka pārdomas par darba maiņu ir nepieciešamība vai mirkļa impulss sarežģītā posmā, galvenais, saprast, kas tieši darbā šobrīd nepatīk:

  • nav izaicinājumu,
  • nesaskan uzņēmuma vērtības,
  • nevari sastrādāties ar komandas biedriem,
  • neredzi sev perspektīvu nākotnē,
  • konkrētais pienākums nav Tava stiprā puse, talants?

Ja pats uzņēmums vai komanda patīk, varbūt ir vērts parunāt ar vadību, vai nav iespējams ko pamainīt pienākumos. Tad jautājumi par darba maiņu, iespējams, pazudīs kā nebijuši.