4 neierasti veidi, kā izmantot biroja mapes

Biroja mapes var izmantot ne tikai darba dokumentu glabāšanai un organizēšanai. Ieskaties, kā vēl iespējams izmantot mapes, lai padarītu organizētāku arī biroja sadzīvi un dažādus ar to saistītus jautājumus!

4 neierasti veidi, kā izmantot biroja mapes

biroja mapes, kā organizēt biroja mapes

1. USB vadiem un sīkai biroja tehnikai.

Birojā sakrājušies daudz vadu? Ne vienmēr labākā ideja izrādās glabāt tos skapjos, atvilktnēs vai kastēs – tie ātri mēdz izveidot milzīgu vadu kalnu, kur tāpat neko nav iespējams atrast. Jā arī Tavā birojā vai kabinetā vadi uzvedas līdzīgi, atvēli vienu mapi, lai sakārtotu tos vienkāršā un pārskatāmā kārtībā. Saliec, piemēram, visus USB vadus vienā kabatiņā, atsevišķā kabatiņā – vecākas un jaunākas  zibatmiņas; citā – lādētājus. Protams, ņem vērā kabatiņu ietilpību un izturību. Iespējams, labs triks – izmantot saldējamos plastmasas maisiņus, kurus ir ērti aizvilkt. Lai padarītu mapei “draudzīgākus”, maisiņus izdur ar caurduri galā, kurā nav attaisāmā, lai tos varētu uzglabāt mapē.

2. Lietošanas instrukcijām un citiem biroja tehnikas dokumentiem.

Printeris mēdz pēkšņi rādīt neredzētus simbolus tieši tad, kad to vajadzētu vismazāk; vienīgais cilvēks, kas zina, kā ar ierīci rīkoties, ir atvaļinājumā.Tādos brīžos ir labi, ka lietošanas instrukcijas paliek neizmestas, un noglabātas vienkārši pieejamā vietā. Tam izcili der mapes! Mazākiem uzņēmumiem pilnīgi pietiks, ja glabāsi katrā kabatiņā savu lietošanas instrukciju. Jo lielāks birojas, jo vairāk kabatiņu Tev būs, tāpēc, ja starp visām lietošanas instrukcijām ātri atrast īsto paliek sarežģīti, izmanto dokumentu atdalītājus un sadali lietošanas instrukcijas pēc telpām, kurās atrodas tehnika, vai citām atšķirības zīmēm.

3. Biroja veselības rokasgrāmatai.

Cilvēks ir balstīts uz ieradumiem – jo vairāk kas mums stāv acu priekšā, jo lielāka iespēja, ka to izmantosim. Ja Jūsu kolektīvs šogad ir izlēmis kļūt veselīgāks, lieliska ideja ir savākt dažādus vienkāršus vingrinājumus sporta pauzēm birojā vai muguras izstaipīšanai; labas alternatīvas pusdienām vai pirms-mājās-iešanas uzkodām. Novieto to vietā, kur mape ir labi pieejama. Lai padarītu procesu jautrāku, reizi pa reizei vari izveidot sacensības kolēģu starpā, un mapē piefiksēt dienas rezultātus – ne tikai atķeksētu izdarīto, bet arī atbilstošas bildes. Piemēram, kurās kolēģi pa grupām dara vingrinājumus. Varētu būt ļoti jautri, gada beigās uz šo visu atskatīties!

biroja mapes, kā organizēt biroja mapes

4. Kolektīva atmiņu grāmata.

Vari parasti diezgan oficiāliem materiāliem izmantojamo dokumentu mapi pārvērst kopīgo atmiņu grāmatā. Saraksti kolēģu dzimšanas dienas; piefiksē pasākumu afišas vai labākās bildes no birojā piefiksētajiem pasākumiem. Vari izdrukāt arī šo 2019. gada svinamo dienu kalendāru, kurā ir ne tikai oficiālās brīvdienas un svinamās dienas, bet arī mazāk oficiālas, bet tāpēc ne mazāk prieku radošas starptautiskas svinamās dienas. Ja parasti plāno biroja pasākumus, vari ar dokumentu nodalītāju atdalīt idejas tematiskiem nākotnes pasākumiem.

—-

Lūk, dokumentu mapes ir iespējams izmantot ne tikai dokumentu glabāšanai. Pielietojot nedaudz radošo domāšanu, varam tās pārvērst papildus noderīgos, vai kolektīvu saliedējošos rīkos.