4 iemesli, kāpēc glāze ūdens uzlabo Tavas darba spējas

Ūdens dzeršana palīdz zaudēt svaru, uzlabo ādas veselību un samazina celulītu. Šos faktus par ūdeni jau regulāri mums piegādā raksti visā internetā.

Līdz ar to, bieži darba dienā pat neiedomājamies, ka birojā piegādātais avota vai dzeramais ūdens mums palīdzēs ne tikai ķermeņa, bet arī prāta veselībai. Jeb – dzerot ūdeni birojā, mēs drīz vien uz savas ādas sapratīsim,  ka tas ir viegls veids, kā uzlabot savas darba spējas.

Ja cilvēka ķermenis, kā pa pusei jokojot saka, sastāv no 72% ūdens un pārējiem – PVN -, tad smadzenēs šī svarīgā viela ir vajadzīga pat vairāk. Lai darbotos aktīvi, smadzenēm vajadzīgas ūdens molekulas. Ja ūdens smadzenēm netiek piegādāts, ļoti strauji galvas spēja efektīvi strādāt samazinās.

Kāpēc? Tūlīt noskaidrosim ar pētījumiem!

 

Kā ūdens dzeršana ietekmē spēju strādāt

1 Labai omai un fokusam

Piemēram, kāds 2012. gada pētījums ar jaunām sievietēm ir pierādījis, ka izslāpušam cilvēkam ir arvien lielākas un lielākas grūtības fokusēties, un salīdzinoši strauji pasliktinās garastāvoklis. Tie uzdevumi, kas parasti liekas salīdzinoši viegli, var šķist arvien grūtāk un grūtāk izpildāmi. Līdzīgi secinājumi bijuši arī citā pētījumā ar vīriešiem.

2 Asina atmiņu

Ja ķermenis dehidrējas, tad tas var negatīvi ietekmēt gan īstermiņa atmiņu, gan ilgtermiņa. Tikai aptuveni 1,6% šķidruma zudums ķermenī noved pie sliktākām atmiņas spējām.

3 Paaugstina enerģiju

Ūdens trūkums palielina nogurumu un vieglu aizkaitināmību, atklājuši zinātnieki. Kā mēs zinām, darbu darīšana ofisā veicas daudz labāk, ja prāts ir enerģizēts! Ir vērts pat pēc dienišķās kafijas krūzes izdzert glāzi ūdens (jo kafija, lai arī dod enerģiju, pēc laika atūdeņo ķermeni; labākam rezultātam vienmēr ūdens jādzer uzreiz pēc kafijas).

4 Migrēnas un galvassāpju samazināšanās

Lielbritānijas Migrēnas asociācija savos oficiālajos materiālos ir apliecinājusi, ka nepietiekama daudzuma ūdens dzeršana var būt iemesls migrēnas sākumam. Savukārt citos pētījumos ūdens nedzeršanu savieno ar galvassāpju uzplūdiem. Galvassāpes diemžēl biroja ikdienā daudziem ir bieža parādība, un padomāt to laikā ir praktiski neiespējami. Līdz ar to, arī darba diena un darāmo darbu saraksts uz priekšu neiet. Ja esi viens no viņiem, noteikti turi savā tuvumā ūdens pudeli, ko bieži papildini!

 

Vai gāzēts ūdens ir tikpat labs kā negāzēts ūdens?

Mēs zinām, ka limonādes augstā cukura līmeņa dēļ nav vienas no ieteicamākajiem dzērieniem ikdienai. Tomēr dažu gaumei vislabāk patīk tā asā sajūta, kad dzer dzirkstošu dzērienu, vienalga, ar cukuru vai bez.

Vai vienkārši gāzēts ūdens ir tikpat veselīgs kā negāzēts?

Kā izrādās, vismaz šobrīd nav plašu pētījumu, kuri pierādītu, ka gāzēts ūdens būtu kaitīgs veselībai. Dažos gadījumos tas veselību tikai uzlabo, kā piemēram, paātrinot vielmaiņu.

 

Vienalga, negāzēts vai gāzēts, avota vai dzeramais, kāds vien birojā ir piegādāts! Veselībai ieteicamo 2 litru ūdens dzeršana pa maziem malciņiem visas darba dienas laikā uzlabos darba spējas, palielinās enerģiju un uzasinās atmiņu. Laiks aiziet pēc vienas glāzes ar smadzenēm tik vērtīgo dzērienu!