4 iemesli, kāpēc ar kolēģiem nevajadzētu pārrunāt reliģiju

Reliģija vienmēr bijusi viens no galvenajiem “aizliegtajiem” tematiem kolēģu un paziņu starpā visā pasaulē.

Ja kāds sāk par to diskutēt, bieži vien varam sajusties neērti un nostāties dilemmas priekšā: turpināt sarunu vai ne? Tomēr esam sabiedrībā, kur katrs drīkst domāt, kā vēlas. Ir jāpieņem dažādais, un tas var līdzpastāvēt.

Labākā atbilde būtu tomēr neiegrimt garās diskusijās par reliģiju, un lūk, kāpēc.

 

4 iemesli, kāpēc ar kolēģiem nevajadzētu pārrunāt reliģiju

1 Šis temats parāda ļoti dziļus cilvēka uzskatus par dzīvi.

Mēs katrs tiecamies saglabāt savā dzīvē kārtību, redzēt pierādījumus tam, ka tas, kā redzam dzīvi, ir taisnība, labi un jēdzīgi. Ja satiksies divi atšķirīgi viedokļi, ir ļoti normāli just diskomfortu. Savukārt diskomforta sajūta ar kolēģiem tik dziļā līmenī nepalīdz radīt uzticību un patiku pret otru. Vai Tava saruna būs tas gadījums? Labāk nepārbaudīt.

2 Reliģija ir ļoti lielā mērā saistīta ar emocijām.

Jo reliģiozāks cilvēks, jo mazāk viņam ir vienalga. Jo mazāk ir vienalga (šis, protams, attiecas uz jebkuru tematu), jo vairāk runājot var parādīties emocijas, un dažreiz pat pārņemt cilvēku pavisam. Tādā brīdī, ja emocijas nav pozitīvas, sarunbiedrs (vai abi) var aizvērties un nedzirdēt otru cilvēku, un no sarunas principā nav jēgas.

3 Šādas sarunas parasti neizmaina nevienas puses viedokli.  

Ņemot vērā abus iepriekšējos punktus, tas kļūst pat vairāk kā saprotams. Konkrēti reliģiozi uzskati parasti ir radušies ilgstošā laika posmā un vijušies cauri personīgiem pārdzīvojumiem. Bieži konkrētā reliģiskā pārliecība cilvēkam nesusi atvieglojuma sajūtu, dzīves jēgu, pārliecību par savu nozīmi pasaulē. Uzskatus no abām pusēm noteikti nevarēs izmainīt kafijas pauzes laikā, un 99% gadījumu tas arī nav vajadzīgs.

4 Tas var ietekmēt darba attiecības.

Kā redzi, reliģija bieži ir saistīta ar cilvēka privāto dzīvi, personiskajām izvēlēm un dzīves uzskatiem. Tai nevajadzētu ietekmēt darba attiecības, jo darbā būtu jāsaglabā profesionāla attieksme vienam pret otru.

Tai pat laikā, mēs visi esam tikai cilvēki. Spēcīgās emocijas, ar kurām temats saistīts, sarunās par reliģiju visu minēto apstākļu dēļ dažreiz (pat neapzināti) var pārmainīt divu kolēģu attieksmi vienam pret otru, īpaši, ja viedokļi izrādās radikāli atšķirīgi.

Tāpēc labāk, ja nu vienīgi skaidri nezini, ka nākat no vienas draudzes, budisma prakses vai citas reliģiskas kopienas, labāk sarunas par reliģiju ar kolēģiem nesākt.

Protams, šie iemesli ir galējības un vairāku reliģiju pārstāvji var arī sadzīvot draudzīgi, tomēr iesakām visus faktorus apsvērt ar īpašu rūpību, it īpaši, ja konkrētajā darba vietā un ar konkrēto kolēģi plecu pie pleca jāstrādā gadiem.

Uhh, dažādā pasaule… 🙂