30 veidi, kā saīsināt darbu ar interneta programmām

Pienācis laiks jauniem saīsinājumiem!

Iepriekš esam apskatījuši dažādas pogu kombinācijas, kas atvieglo darbu un ietaupa laiku, strādājot ar Excel un Word programmām (uzklikšķini uz vārdiem un iemet aci, ja vēl neesi redzējis!). Tagad pienācis laiks kam vēl biežāk izmantotam – interneta pārlūkam un populārākajām vietnēm tajā!

Mēs ikdienā nepārtraukti meklējam sev vajadzīgo informāciju Google vai citā meklētājā; ejam sociālajos tīklos un vienlaicīgi strādājam ar daudzām atvērtām cilnēm darba vajadzībām – e-pastam, digitālajiem kalendāriem, online dokumentiem. Saraksts tikai aug ar gadiem un datora iespējām.

Iemācoties pāris klaviatūras pogu kombinācijas ar biežāk pielietotajām darbībām internetā, varēsi strādāt, daudz mazāk pieskaroties pelei. Ar katru reizi ietaupīsies darbam tik dārgās sekundes, un drīz pamanīsi, ka ar ierastajiem darbiem tiec galā kaut nedaudz ātrāk.

 1. Lai atvērtu jaunu logu: spied Ctrl + N.
 2. Lai atvērtu jaunu cilni (Tabs angļu val.): spied Ctrl + N
 3. Lai atvērtu jaunu logu un strādātu slepenā režīmā (jeb incognito – neviens nevar redzēt Tavu interneta vēsturi): spied Ctrl + Shift + N.
 4. Lai pārslēgtos starp atvērtajām cilnēm: spied Ctrl + Tab.
 5. Lai pārslēgtos uz konkrētu cilni no vairākām, kas ir vienā logā: spied Ctrl + 1 līdz 9, skatoties, kura cilne tā ir pēc kārtas, skatoties no kreisās puses (pirmā cilne no kreisās puses ir Ctrl + 1, otrā – Ctrl + 3, utt.)
 6. Lai aizvērtu logu: spied Alt + F4.
 7. Lai atvērtu pēdējo cilni, kuru aizvēri: spied Ctrl + Shift + T.
 8. Lai palielinātu vai samazinātu atvērto logu: attiecīgi spied Windows + bultiņa uz augšu vai Windows + bultiņa uz leju.
 9. Lai samazinātu pārējos atvērtos logus un paliktu tikai tas, kurā gribi strādāt: ar peli pakrati to logu, kurā gribi strādāt. Ja vēlies pārējos logus atpakaļ – pakrati vēlreiz (viens no jautrākajiem laika taupītājiem).
 10. Lai ieslēgtu pilnekrāna režīmu vai izslēgtu to: spied F11.
 11. Lai aktivizētu interneta adreses joslu (aili, kurā rādās precīzā mājaslapas adrese, kurā atrodies): nospied F6 vai Ctrl + L.
 12. Lai pietuvinātu vai attālinātu interneta lapas saturu: Spied Ctrl un +, lai palielināt, Ctrl un -, lai samazinātu, Ctrl un 0, lai lapu atgrieztu tās oriģinālajā lielumā.
 13. Lai atvērtu saiti jaunā lapā: spied Ctrl un uzklikšķini uz saites.
 14. Lai atvērtu meklēšanas vēsturi: spied Ctrl + H.
 15. Lai atvērtu lejupielādes vēsturi: spied Ctrl + J.
 16. Lai vēlreiz ielādētu atvērto interneta lapu: spied F5 vai Ctrl + R.
 17. Lai pārtrauktu lapas ielādi: spied Esc.
 18. Lai meklētu konkrētu vārdu mājaslapā, blogā vai citā tekstā: Ctrl + F, un ieraksti šo vārdu vai tā daļu ailē, kas parādās.
 19. Lai meklētājā, e-pastā vai jebkurā citā aktīvajā rakstīšanas zonā izdzēstu visu vārdu uzreiz: spied Ctrl+Backspace.
 20. Lai adreses joslā rakstītajam tekstam pievienotu .com: spied Ctrl + Enter.
 21. Lai interneta meklētājā pietiktu vairāk vietas Tavām grāmatzīmes (Bookmarks angļu val.) sadaļā saglabātajām saitēm: ar labo klikšķi uzklikšķini uz saites, spied Edit, tad izdzēs tekstu no nosaukuma. Aktīvajā grāmatzīmju joslā paliks tikai mājaslapas ikona.
 22. Lai iekopētu tekstu no mājaslapas bez formatēšanas: spied Ctrl + Shift + V.
 23. Lai e-pastā gaumīgi un saņēmējam ērti iekopētu saiti: iezīmē vārdus, kam pievienot saiti (klasisks variants – skatieties šeit). Nospied Ctrl + K. Logā, kas parādās, iekopē saiti. Tagad e-pasts būs pārskatāmāks un glītāks.
 24. Lai printētu mājaslapas saturu: spied Ctrl + P.
 25. Tikai Google Chrome: Ja meklētājā vēlies izdzēst konkrētu ieteikumu, kas parādās meklēšanas laikā: ar bultiņām uz augšu vai leju izvēlies ieteikumu, un tas spied Shift un Delete. Laiks atbrīvoties no apkaunojošajiem meklējumiem, pirms kāds tos ir ieraudzījis!
 26.  Tikai Google Chrome: Lai vairākas aktīvas cilnes pārnestu jaunā, atsevišķā logā vai pievienotu kādam citam atvērtam logam: nospied Ctrl un uzklikšķini uz cilnēm, kuras gribi pārnest uz jauno logu – tās iezīmēsies. Aiz vienas no iezīmētajām izvelc tās ārā no esošā loga vai ievelc citā.
 27. Lai apstādinātu Youtube video: spied K.
 28. Lai Youtube patītu video rullīti uz priekšu vai atpakaļ par 10 sekundēm: attiecīgi spied L vai J.
 29. Lai meklētu video no konkrēta Youtube konta: ieraksti @ zīmi pirms šī konta nosaukuma.
 30. Lai Youtube paātrinātu vai palēninātu video: attiecīgi spied > vai <.