3 plusi un mīnusi atvērtā tipa birojam

Vadītājiem atvērtā tipa ofiss var patikt vairāku iemeslu dēļ: tā uzturēšanas izmaksas ir krietni izdevīgākas, kā nodrošināt kabinetu katram darbiniekam. Turklāt, vieta ir elastīgāka pārmaiņām. Ir vienkāršāk pārbīdīt galdus vai pievienot klāt vietu jaunam darbiniekam, ja viss atrodas vienā telpā. Ietaupītos līdzekļus var ieguldīt uzņēmuma attīstībā.

Tomēr, vai vienmēr atvērtā tipa birojs ir labākais rezultātam? Apskatīsim trīs biežāk sastopamos plusus un mīnusus atvērtā tipa birojos, un kā tos izmantot savā labā.

 

Plusi un mīnusi atvērtā tipa birojam

Pluss – pieejamība un komandas gars

Priekšnieks un padotais ir vieglāk pieejami viens otram. Līdz ar to, zūd “stingrās varas režīms”, kad padotie neuzdrošinās vērsties pie priekšnieka. Uzlabojas komandas darbs. Līdzīgi ar kolēģiem. Ja Tev vajag ko noskaidrot, tepat viņi ir! Nav jāraksta gari e-pasti vai jāgaida, kad atzvanīs.

 

Mīnuss – novērsta uzmanība

Tas, ka katrs var pienākt klāt ar jautājumiem, rada mazāku spēju koncentrēties darbam. Kur nu vēl runājot par brīžiem, kad vajag fokusēties, bet apkārt kādam nemitīgi zvana telefons vai risinās spraigas diskusijas. Ja uzliec austiņas, tas ne vienmēr ir risinājums – pēkšņi pāri Tavai galvai lido papīra bumbiņa – kolēģi taisa atpūtas pauzi ar papīrbola sacensībām. Tas nekad neietilps padomu grāmatu sadaļās “kā uzlabot produktivitāti”.

 

Pluss – elastība

Atvērtā tipa birojos bieži vari izvēlēties, kā strādāt. Arvien vairāk papildus ierastajiem galdiem vadība iekārto arī atpūtas zonas vai konferenču telpas, vai pat iespēju stādāt no mājām pāris dienas nedēļā. Tas nozīmē – lielāku elastību atrast tieši to veidu, kas ir piemērotāks Tev, vienalga, vai esi komandas vai solo darba piekritējs.

 

Mīnuss – stress

Tas, ka ikviens var redzēt katru Tavu soli, dažiem var radīt milzīgu stresu. Ja esi uz vietas, liekas, ka Tev nemitīgi raugās pār plecu. Gribi būt labs kolēģis un arī draudzīgi parunāt, uz katru uzrunu neatrūkt, ka strādā, tai pat laikā, termiņi jau min uz papēžiem. Personiskie zvani, tad, kad ļoti svarīgi, praktiski nav iespējami. Kā darbā samazināt stresu? Ne šādi.

 

Pluss – kopīgās kultūras uzķeršana

Esot vienā telpā, biežāk var uzķert kopīgo uzņēmuma kultūru un justies kā daļai no grupas. Īpaši, ja tikko sāc strādāt jaunā darba vietā un darba vieta ir iedvesmojoša, pilna uzņēmīgiem cilvēkiem.

 

Mīnuss – vīrusi

Ja kolēģis atnāk uz darbu saaukstējies, ir lielāka iespēja, ka saslims arī pārējie atvērtā tipa biroja darbinieki. Ir jābūt ļoti spēcīgai imūnsistēmai, lai paliktu vesels brīdī, kad apkārt klejo vīrusi.

 

Kā neitralizēt mīnusus, ko sniedz atvērtā tipa ofiss?

1. Uztver to par savas disciplīnas treniņu.

Norunā ar kolēģiem sistēmu, kādā respektēsiet viens otra laiku.

Piemēram:

  • laiks no 10:00-11:00 ir individuālo projektu laiks,
  • ja no datora gaisā slejas uzlīmēta sarkana līmlapiņa, tā ir zīme – netraucēt.

 

2. Izmanto iespēju strādāt arī no mājām, ja tāda ir.

Izmantot konferenču telpas, kamēr tajās neviena nav. It īpaši, ja Tev labāk patīk  strādāt klusumā.

Paskaidro priekšniekam, ka šādi Tu būsi produktīvāks un labāk spēsi komunicēt ar citiem, jo nebūs stresa, ka darbi nav padarīti. Piedāvā testa laiku un pierādi teikto.

 

3. Maksimāli rūpējies par savu veselību.

Ja kāds saslimis, bieži mazgā rokas un tīri savu darba galdu.

Noteikti paliec mājās, kad saslimsti.

Lai arī cik svarīgi darbi, viens saslimis darbinieks ir labāk kā septiņi.