3 galvenie iemesli, kas Back-To-School laikā rada stresu

Gatavošanās skolai bērniem rada stresu. Retāk runājam, ka, iespējams, vēl lielāks stress ir vecākiem.

Vecākiem ir jāceļas visātrāk, jāsēž pie stūres visilgāk, jārisina mūžīgi neparedzamās situācijas kā savā, tā bērnu dzīvē, un vēl jārūpējas par labklājību ģimenei.    

Visu cieņu!

Lai šo laiku padarītu mazāk stresainu Tev, strādājošais vecāk, ieskaties trīs iemeslos, kas parasti ir galvenais stresa radītājs, un kā to padarīt kaut nedaudz vieglāku.

1 Nekas nav sapirkts skolai

Kancelejas preces, mugursomas skolai un citi skolas piederumi atlikti uz pēdējo brīdi. Ne vienmēr ir bijis laiks tos pirkt.

Viss kārtībā!

Risinājums:

Parasti skolēniem jau uz šo brīdi ir izsniegti saraksti ar skolas piederumiem, kurus vajadzēs jaunajam mācību gadam. Gan kancelejas preces, gan skolas somas var nopirkt internetā kaut vai šovakar. Tā Tu aiztaupīsi laiku uz kancelejas preču veikalu un atpakaļ. Protams, labāk to darīt kopā ar skolēnu, lai viņš var izvēlēties sev tik svarīgo “darba atribūtiku”.

 

2 Uztraukums par jauno dienas ritmu

Viss skolai gatavs un sapirkts, spīd un laistās, bet mācas virsū stress par to, ka būs agrāk jāceļas, jābrauc cauri lielajiem sastrēgumiem, vakaros jābrauc pakaļ uz pēcskolas pulciņiem. Tas pats arī bērnam – negribas agrāk celties, negribas iet ārā no vasaras brīvības.

Risinājums:

Iztestējat jauno rutīnu jau nedēļu iepriekš!  Var sākt, piemēram, ar celšanos. Sarunājat, ka jau no nākošās pirmdienas visi ceļaties laikos, kad jāiet uz skolu. Izveidojat ieradumus brokastīm un vakariņām vienā laikā (smelies iedvesmu ēdienreižu plānošanai šeit).

Pārrunājat, kādus mazus darbiņus no rutīnas bērns nu jau var veikt pats. Bērnam būs lielāka patstāvības sajūta un atbildība, un tas noteikti ir atslogs arī Tev. Tu jau noteikti zini, kas bērnam visvairāk patīk – labāk ļaut viņam darīt tieši to.  

Stresu noņem arī tas pats ritms, bet skolā. Kopīgi izskatāt stundu sarakstu, kas kurās dienās jāņem līdzi. Varat kopīgi izveidot atķeksējamu līdzņemamo lietu sarakstu katrai nedēļas dienai, ko piespraust pie ledusskapja un pārbaudīt pirms iziešanas no mājas (ērti, protams, strādā arī aplikācijas telefonā).

 

3 Nav drošības sajūtas par jauno vidi

Gan vecākus, gan skolēnus var mākt uztraukums par jauno vidi. It īpaši, ja bērns iet uz skolu pirmo reizi, vai arī esat nomainījuši dzīvesvietu, līdz ar to – arī skolu.

Cik ātri var aizbraukt? Kur būs jāiet? 

Nezināmais vienmēr ir biedējošs!

Risinājums:

Aizbraucat ekskursijā! Ir palikušas divas nedēļas nogales. Pāris stundas no augusta brīvdienām veltiet tam, lai izbraukātu ceļu uz skolu.Apskatiet arī vietas, kur notiks pēcskolas pulciņi un ceļu uz to.

Pie reizes, kopīgi pavadīt labi laiku, aiziet izdzert tēju tuvējā kafejnīcā, pamētāt bumbu tuvējā parkā. Labi kopā pavadīts laiks skolēnam radīs labas asociācijas arī par skolu. Arī Tavs prāts būs mierīgāks.

Ja klases audzinātāja piedāvā iepazīšanās dienu – tas noteikti jāizmanto!

Protams, ir vēl simtiem dažādu uztraukumu. Novēlam ar tiem tikt galā ērti un mierīgi! 

Ja pirmais punkts patiesi ir aktuāls, ienāc šeit un ērti iegādājies visus skolas piederumus pēc saraksta.