20 neparasti veidi, kā izmantot biroja naudas gumijas

Mazās naudas gumijas ir viens no biroja piederumiem, kas nemaksā praktiski neko, bet par to daudzajām pielietošanas iespējām priecātos pats Makgaivers. Kāpēc Makgaivers – pārliecinies turpmākajā bloga ierakstā, kurā apkopojām vairāk un mazāk zināmus šo biroja pielietošanas veidus.

 1. Ērtākai rakstīšanai. Apliec gumiju vairākas reizes apkārt zīmulim vai pildspalvai tajā vietā, kur to turi parasti – būs patīkamāk un vieglāk izturēt ilgus rakstīšanas periodus.
 2. Bateriju šķirošanai. Ja arī Tavā biroja atvilktnē glabājas baterijas, un nekad nav iespējams atcerēties, kura ir jau izlietota, iezīmē tukšās, apliekot apkārt tām gumiju. Vari arī spēlēties ar gumijas krāsām un apzīmēt atšķirīgas lietošanas pakāpes dažādās krāsās.
 3. Vieglākai krāsu bundžu organizēšanai. Noder, ja birojā paši taisāt remontu vai citos darbos, kas saistīti ar krāsošanu. Pirms liec krāsu vāku atpakaļ uz bundžas, apliec naudas gumiju ap bundžu tādā līmenī, kādā ir palikusi krāsa. Tā nākamreiz būs daudz vienkāršāk pārskatīt, cik daudz un kādas krāsas palicis krājumos.
 4. Uzmanības novēršanai. Ja birojā ar humoru esat uz “Tu”, ir ļoti viegli novērst kolēģu uzmanību, slepeni aizmetot gumiju vietā, kur var dzirdēt skaņu. Ja kolēģis pagriežas, ir laiks izspēlēt joku, piemēram, uzlikt liekos zobus vai paslēpt kādu priekšmetu no viņa galda. Vieta radošai izdomai 🙂
 5. Pagaidu salīmēšanai. Viens no Makgaivera cienīgākajiem izmantošanas veidiem – ja naudas gumiju izkausē, kamēr tā ir karsta, to var izmantot kā pagaidu līmi. Nav pati spēcīgākā, tomēr SOS situācijās var izglābt.
 6. Kā personīgais asistents. Vai esi no tiem, kuri špikerus vai atgādinājumus šad un tad pierakstīja uz rokas, lai neaizmirstu? Lūk, ārkārtas situācijās arī naudas gumiju vari izmantot, lai atgādinātu sev par kādu obligāti darāmu darbu. Vienkārši apliec to sev ap roku, un ciešais satvēriens būs kā labs atgādinājums.
 7. Pret stresu. Paņem sauju ar naudas gumijām un saliec tās ne pārāk cietā bumbā – tas būs glābējs uztraukumu pilnā dienā, ja citādi nebūs, kā nomierināt nervus.
 8. Dzēšgumijas aizvietotājs. Pārsteidzoši, bet patiešām strādā! Ja pie rokas nav īstā dzēšgumija, paņem šo un saloki vairākās kārtās.
 9. Ērtākai ēšanai. Ja bieži nonāc situācijās, kad dakša vai karote ieslīd līdzņemamajā  ēdiena traukā, apliec tai apkārt gumiju, un ēšanas piederums turēsies pie trauka malas.
 10. Ledusskapis āboliem. Ne gluži aukstumu dos gumija, bet gan sajūtu, ka ābols ir tikko griezts. Ja pārgriez ābolu uz pusēm un Tev tas jāuzglabā, piemēram, pusdienu kārbā, saliec abas augļa puses kopā ar naudas gumiju kā vienu veselu. Grieztās daļas nepaliks brūnas aptuveni divreiz ilgāk kā tad, ja tās atstātu pusdienu traukā neskartas.
 11. Bērnu drošībai. Mūsu mazākajiem ne vienmēr var izsekot, un šis biroja priekšmets var palīdzēt arī šādos gadījumos. Ja kabinetā (vai pat mājās) ir viegli atveramas durvis ar rokturiem, kas stāv blakus, savieno tos ar naudas gumiju. Mazais nejauši durvis vairs nevarēs atvērt.
 12. Lineāls. Ja pie rokas tā nav, bet jānovelk taisna līnija – nostiep gumiju no viena lapas gala līdz otram un priecājies par rezultātu.
 13. Vadu pagaidu labotājs. Ja kāds vads ir saplīsis un tam nepieciešams izturēt līdz dienas beigām, atvieno ierīci no elektrības un apliec saplīsušajai vietai apkārt naudas gumiju. Protams, pie pirmās izdevības salabo vadu – šis nav ilgtermiņa risinājums.
 14. Lapiņu vai aplokšņu turētājs. Pienaglo divas naglas pie skapja malas vai durvīm, paralēli vienu otrai, nostiep gumiju tā, lai tā ir pie mēbeles cieši klāt. Aiz tās vari turēt nelielu daudzumu lapiņu atgādinājumiem vai, piemēram, vēstules.
 15. Vīna glāžu iezīmētājs. Apliec dažādu krāsu gumijas ap vīna glāžu kātiem, un pasākumos vairs nevajadzēs minēt, kam piederēja kurš dzēriena trauks.
 16. Mākslas darbs. Vai atceries veco spēli, kad pāri nagliņām varēja likt gumiju un veidot dažādas formas figūras? Kāpēc gan neizveidot šādu dēlīti arī tagad un neizmantot to kā nervu atslēgšanas spēli arī darbā!
 17. Mēbeļu ritenīšu atjaunotājs. Visi zinām, ka ritenīši mēbelēm, kuras var pārvietot, mēdz kļūt vaļīgi. Lai samazinātu nolietošanos, vari aplikt pamatnei apkārt gumijas un ievietot ritenīšus no jauna – tie turēsies ciešāk.
 18. Pirkstu trenažieris. Ja darbā daudz jāraksta, pirksti mēdz palikt stīvi. Ja vēlies to novērst, saliec pirkstus taisni kopā un apliec tiem apkārt ciešu naudas gumiju. Tad ver vaļā pirkstus, un ciet, kamēr jūti, ka pirksti paliek vingrāki.
 19. Puķu turētājs. Pavisam vienkārši – apliec apkārt gumiju puķēm, un tās stāvēs vāzē kopā ciešāk.
 20. Citu sīku priekšmetu saturētājs. Ļoti neoriģināli, tomēr dažreiz neaizdomājamies, ka ar naudas gumiju var salikt, piemēram, visus zīmuļus, pildspalvas vai pat vizītkartes, lai atvilktnē vai uz galda neizveidojas tik liels haoss.