20 neierasti veidi, kā birojā izmantot līmlapiņas

Tu noteikti jau zini parastos veidus, kā izmantot līmlapiņas – uzrakstīt zīmīti, piefiksēt darāmos darbus, aplīmēt datoru ar 50 darāmo darbu lapiņām un nepievērst tām uzmanību mēnesi. Pēdējais, protams, joks (kurā ir daļa īstenības), tomēr bieži vien mēs nostrādājam gadiem, nemaz nenojauzdami lieliskus veidus, kā krāsainās lapiņas var kļūt par lielisku palīgu gan komandas darbā, gan informācijas sakārtošanā!

 

Bez liekām runām – saraksts ar to, kā maksimāli gudri izmantot līmlapiņas.

 1. Kā grāmatzīmes. Ja vēlies piefiksēt informāciju vairākās vietās, uz līmlapiņas uzraksti numuru, un atsevišķā datora dokumentā – kas par svarīgu informāciju pie katra numura atrodama grāmatā.
 2. Plānojot projektus. Īpaši tādus, kuros ir iesaistīti vairāki cilvēki. Uz sienas vai tāfeles ar dažādām līmlapiņu krāsām atzīmē dažādas projektu fāzes vai katra komandas biedra atsevišķos pienākumus. Tā visiem būs redzams kopskats uz visu projektu, un arī viņi redzēs savu nozīmi tajā. Ja kādu no stadijām jāpārbīda, vai jānodod citam komandas biedram – to ir viegli izdarīt!
 3. Mazos biroja remontdarbos. Ja ātri vajag pielikt jaunu skapīti vai izurbt caurumu gleznu skrūvēm, nedaudz zem vietas, kur urbsi, pielīmē līmlapiņu un uzloki nelīpošo daļu uz augšu. Gruži kritīs tai virsū un atkritīs lieki uzkopšanas darbi.
 4. Iztīri tastatūru. Izbraucot līpošo daļu cauri datora tastatūrai, tai pielips putekļi un mazie, grūti iztīrāmie netīrumi.
 5. Sakārtojot datora vadus. Ja vienmēr jāpārbauda, kurš vads no darba datora ir domāts kādai ierīcei. Nogriez tikai līpošo daļu, uz tās uzraksti ierīces nosaukumu un aplīmē ap vadu.
 6. Plānojot atvaļinājumus. Uz kalendāra karstākajos mēnešos jau laicīgi saliekat līmlapiņas uz pirmās dienas, kad kādam kolēģim sākas atvaļinājums. Pieraksti, kurš kolēģis un cik ilgi būs atvaļinājumā. Šādi plānot atvaļinājumus būs vieglāk – un arī tos pārlikt, ja viens kolēģis samainās ar citu kolēģi laika gaitā.
 7. Sadali pa soļiem īpaši ķēpīgu darbu. Uz katras līmlapiņas saraksti mazu soli lielā darba veikšanā, saliec rindā sev uz galda un līmē nost pa vienai. Protams, atalgo sevi, kad pabeidz darbus, vai sasniedz svarīgu projekta robežu!
 8. Izmanto kā līmlenti SOS gadījumos.
 9. Nolīmē visu datora ekrānu vai galdu kolēģim, kas atgriežas no atvaļinājuma. Jautrai izjokošanai 🙂
 10. Uzliec lapiņu ar savu vārdu uz līdzpaņemtajām pusdienām, ja tās glabā kopējā ledusskapī.
 11. Kopā ar labākajiem birojs māksliniekiem uzzīmējat savu biroja kustīgo animāciju, kura atdzīvojas, šķirot lapiņu stūrus. Tas patērēs visu līmlapiņu paciņu, tomēr būs lielisks sadraudzēšanās pasākums 🙂
 12. Salīmē kopā (vienu aiz otras) divas lapas, uzlīmējot pa līmlapiņai kopējās malas augšā un apakšā.
 13. Izmanto kā pēdējā brīža vietu ierādītājus – atzīmē, kur kam jāsēž pie galda, ja tas nepieciešams.
 14. Ja rokdarbi ir talants – aplīmējot priekšmetam vai kastei apkārt līmlapiņas dažādos rakstos, iepako dāvanu kolēģim, kuram pašam patīk pierakstīt darbus uz līmlapiņām!
 15. Darbā mācies jaunu valodu? Pieraksti dienas vārdiņus un turi acu priekšā pie datora, katru dienu pierakstot jaunus.
 16. Siena ir tālu, bet vajag piefiksēt visiem viegli pieejamu informāciju? Pagriez līmlapiņu romba veidā – tā varēsi atslēgvārdus pierakstīt ar lielākiem burtiem un redzēt no lielāka attāluma.
 17. Vadot ideju ģenerēšanu. Uzraksti labākās idejas, vai arī katrs dalībnieks piefiksē idejas uz savas krāsas līmlapiņām. Pēc tam, piemēram, tās var uzlīmēt uz tāfeles pēc kopīgas tematikas, ja visās idejās parādās vairākas kopīgas iezīmes. Daži uzņēmumi pat tam atvelta veselu sienu – katrs dabinieks var uzrakstīt prātā iešāvušos ideju, kas var uzlabot uzņēmuma darbību, un uzlīmēt uz ideju sienas.
 18. Pieraksti tematiku darba mapēm, kurām nav vietas, kur uzrakstīt uz sāna, vai arī tās jāskata no priekšas.
 19. Kopējam iepirkumu sarakstam. Ja tuvojas laiks, kad jāpasūta dažādas birojam vajadzīgas preces, kafija vai mēbeles, novieto līmlapiņu visiem pieejamā vietā, uz kuras kopīgi var pierakstīt nepieciešamās lietas.
 20. Izmanto kā nervu atpūtinātāju, salokot līmlapiņu kā origami. Lieliska nodarbe, lai prāts apstrādātu darba dienā iegūto informāciju un mestu ārā jaunas idejas, kamēr esi procesā!

Papildus triks: vai zināji, ka lielākā daļa no mums nepareizi līmlapiņu noplēš? Tas ir jādara nevis no nelīpošās daļas uz augšu, bet gan no līpošās daļas uz leju. Šādi, līmlapiņu pielīmējot pie virsmas, tā paliks taisna un nelīpošā daļa necelsies uz augšu.