15 ieteikumi, kā bērnam interesanti pavadīt laiku birojā

Sabalansēt darba un mājas dzīvi nav tik vienkārši. Pat tad, ja bērns iet dārziņā vai skolā un starplaikos ir nolīgta auklīte, pienāk reize, kad bērnam jāpavada pāris stundas Tavā darba vietā. Kā viņu nodarbināt, lai pavadītais laiks ir jēgpilns un reizē mazajam aizraujošs?

 

Pirms saucam konkrētas aktivitātes, jāsāk ar pašu svarīgāko – bērniem draudzīgu vidi. Īpaši, ja Tavā darba vietā ir vairāki vecāki, kuriem ir līdzīga situācija, kāpēc gan neatbrīvot kādu retāk izmantotu vietu un nepārvērst to par bērnu stūrīti? Varbūt tie ir vienkārši pāris galdi, uz kuriem pildīt mājasdarbus. Varbūt patiešām var iekārtot stūrīti, kurā stāv arī papīra lapas, krāsas, zīmuļi, flomāsteri un populāras spēles? Ja bērniem būs konkrēta zona, kurā izpausties, ir lielāka iespēja, ka viņi tajā paliks un mazāk traucēs ierasto biroja darba ritmu.

Ko bērnam īsti darīt, lai viņš, gaidot Tevi, stundām nesēdētu telefona vai planšetdatora ekrānā? Vari padarīt viņa gaidīšanu interesantāku un attīstošāku ar zemāk esošajiem ieteikumiem. Tu zināsi, kas no tiem Tavam bērnam patiks vislabāk!

 1. Atvase nevar nosēdēt mierā? Izmanto datoru vai planšeti gudri un pārvērt to kā iespēju izkustēties! Uzliec vingrošanas vai jogas video bērniem un padari to par sacensību – nākošajā reizē bērnam jau ir jāuztaisa vairāk vingrojumu īsākā laikā, vai jāaizsniedzas līdz purngaliem ar rokām mēneša laikā.
 2. Līdzīgs princips bērniem, kam patīk rokdarbi – parādi video ar pamācību, kā taisīt skaistu  origami un iedvesmo bērnu uztaisīt tādu. Ja nodarbe iepatīkas, varat jau vakarā atrast nākamo taisāmo origami figūriņu kopā un ar laiku palielināt sarežģītības pakāpi!
 3. Uztaisi “Kluso diskotēku” – uzliec mp3 atskaņotājā bērna mīļāko mūziku un ļauj izdejoties, klausoties dziesmas austiņās (protams, ja ir pietiekami daudz vietas, kur to darīt,lai nevienam netraucētu). Ja bērnam patīk dejot, ierosini viņam izdomāt deju soļus, kurus vakarā kopīgi ar ģimeni skatīsieties kā uzstāšanos.
 4. Ja tik tiešām birojā ir atsevišķa zona vai Tavs kabinets ir pietiekoši liels, un bērni ir vairāki – paņem līdzi mazo telti, pāris segas un spilvenus, un dod bērniem brīvību iekārtot savu “māju”, kur norobežoti darboties.
 5. Ja birojā vai mājās ir modelēšanas masa – spēlējat spēli, ka bērnam ir jāuztaisa trīs priekšmeti, kurus Tu pasaki, un jānosūta Tev bildes. Vari kādu no tām izprintēt un pielikt pie ledusskapja – bērns jutīs novērtēts! To pašu principu var pielietot arī ar krāsām.
 6. Mazajiem rakstniekiem – palūdz, lai viņi uz visparastākā papīra uzraksta dzejoli, stāstu vai pasaku par kādu jums aktuālu tēmu. Tā var būt pat jūsu ģimenes avīze – uz papīra lapas bērns var rakstīt īsus notikumus, kas jums ir aktuāli, un uzzīmēt vai uzgleznot “bildes”.
 7. Ja bērnam patīk zināt faktus – palūdz, lai viņš iemācās, piemēram, Eiropas galvaspilsētas; visus Latvijas novadus un lielākās pilsētas; visus kaķu dzimtas dzīvniekus. Mājās braucot, ļauj viņam Tev tos noskaitīt.
 8. Laiks rokdarbiem! Iedvesmo bērnu uztaisīt draugu vai draudzeņu aproces no birojā pieejamajiem materiāliem, un nākamajā dienā uzdāvināt.
 9. Vecās labās puzles – rosini bērna iztēli un palīdzi, ja šad un tad garāmejot ir laiks.
 10. Atrodi vieglus aplikāciju papīra darbus, ko bērns pats var uztaisīt – skatoties, kas bērnu interesē vairāk (piemēram, maziem dabas pētniekiem patiks taisīt puķes vai dzīvniekus, tehnoloģiju mīļiem patiks veidot krāsainus papīra Emoji).
 11. Palūdz bērnu iemācīties pasaku vai dziesmu no galvas! Īpaši, ja zini to no galvas; varēsiet to skaitīt vai dziedāt kopā mājupceļā!
 12. Nodrošini bērnus ar rotaļlietām, kas nodarbina uz ilgāku laiku un dod lielāku vaļu iztēlei – piemēram, LEGO, konstruktori, iekārtojami spēļu laukumi.
 13. Palūdz bērnu uztaisīt rotājumu Tavam galdam ar pieejamiem materiāliem – papīra, līmes, krāsām.
 14. Pie rokas ir tikai papīra lapa? Apvelc savai rokai ar zīmuli vai pildspalvu, lūdz blakus to izdarīt arī atvasei, un pabeigt zīmējumu, iztēlojoties, ka uzvilktās līnijas, bet gan kas cits. Palūdz to izdarīt vairākas reizes pēc kārtas, padarot to par spēli – cik daudz un dažādus veidus bērns spēs izdomāt.
 15. Ja nesen atvestas jaunas preces un birojā ir burbuļplēve, iedo bērnam visus materiālus, kas vien pieejami no rokdarbiem, un palūdz uztaisīt no tā mākslas darbu. Burbuļplēve, kā zināms, nodarbina mūs uz ilgu laiku!

Šīs aktivitātes vari brīvi miksēt, pielāgot reālajai situācijai, vai izmēģināt vienu pēc otras – un bērna palikšana Tavā darbā pavisam drīz būs jautrāka visai ģimenei, jo būs daudz, ko pārrunāt vakarā mājās.