10 veidi, kā ietaupīt līdzekļus printēšanai

Vai arī Tavā darba vietā šķiet, ka kāds slepeni dzer printera tinti un dators ik pārdienas ziņo, ka atkal vajag uzpildīties? Lai izvairītos no vainīgo meklēšanas un ietaupītu tinti, ievēro šos vienkāršos speciālistu trikus darbam ar printeri.

  1. Ja nepieciešams nomaini printeri. Bieži, lai taupītu līdzekļus, tiek iegādāts lētākais printeris, neskatoties uz to, ka ilgtermiņā varētu ietaupīt ar tādu, kurš drukājot patērē mazāk tintes.
  2. Nomaini printera iestatījumus. Arī Tavā ofisā printeris strādā ar tiem iestatījumiem, ko piedāvā izgatavotājs? Pievērs uzmanību drukas kvalitātei. Ja dokuments ir domāts tikai iekšējai lietošanai, nevis izplatīšanai klientiem, varbūt nav nepieciešams izmantot augstāko kvalitāti.
  3. Dažādo fontu izvēli. Ja ikdienā izmanto Arial un Times New Roman, pamēģini Ecofont, Garamont un Century Gothic. Šos fontus iesaka printeru pazinēji un apkalpotāji, jo burti ir šaurāki un to krāsas patēriņš ir daudz mazāks.
  4. Izmaini krāsu. Ja printējamais dokuments nav domāts klientam, atceries, ka melnais kārtridžs ir tas, kurš tukšojas visātrāk, tādēļ, ja krāsu printerī izmainīsi burtu krāsu uz zilu vai tumši violetu, ietaupīsi melno krāsu.
  5. Apskati, pirms drukā. Izmantojot drukas priekšskatījumu, izvairīsies no kļūdām, kuru dēļ dokumentu var nākties drukāt atkārtoti. Šajā solī vari arī izvērtēt, vai nevajag izņemt attēlus, kuri dokumentam nav nepieciešami vai samazinēt burtu lielumu.  
  6. Izmanto printeri vismaz reizi nedēļā. Tas šķiet dīvains ieteikums, ja vēlies ietaupīt, bet tomēr strādā. Ja printeri izmanto retāk kā reizi nedēļā, tinte var sacietēt, tā radot nevajadzīgas problēmas printerim un kārtidžam.
  7. Sacietējušu tinti samērcē ar slapju salveti. Izmanto samitrinātu virtuves dvieli vai salveti, lai panāktu, ka tinte atkal plūst, mērķis ir sasniegts, kad mitrā salvete sāk smērēties. Internetā pieejamas citas metodes, tādas kā piesūcināšana ar spirtu, tomēr tā nav efektīva, jo vairāk sausina tinti.
  8. Neieslēdz printeri bez vajadzības. Lai taupītu resursus, pievērs uzmanību arī tam, cik bieži ir nepieciešams izslēgt printeri, jo katru reizi, slēdzoties iekšā, printeris pārbauda kārtridža apjomu, tādā veidā to tērējot. Ja printeris nepieciešams vairākas reizes dienā, tad nav nepieciešams to pēc katras reizes izslēgt.
  9. Esi skeptisks par brīdinājumiem. Bieži printeris ziņo, ka kārtridžs ir jāatjauno, kaut ir izlietoti vien 60 procenti no tā ietilpības. Tāpēc nav vērts tiem akli uzticēties un printeri nelietot, ja tas ziņo, ka kārtridžu vajag atjaunot. Tā vietā vari atrast programmu, kas uzmanīs kārtridža stāvokli. Bieži šīs programmas nav par velti, bet tās atmaksāsies, ja varēsi izvairīties no tādām problēmām kā kārtridžu atjaunošana biežāk kā nepieciešams un arī ārkārtas printera meklēšana, ja izrādās, ka kārtridžs tomēr ir bijis tukšs.
  10. Izmanto uzpildāmus kārtridžus. Katru reizi, kad beidzas krāsa, nav nepieciešams iegādāties jaunu kārtridžu, varat iegādāties tādus, kurus var atjaunot, tādā veidā ietaupot laiku un līdzekļus. pavisam ērti to varat izdarīt šeit.

Cerams šie padomi palīdzēs jūsu printerim justies labāk un jums ietaupīt līdzekļus, kurus varēsiet izmantot savam un kolēģu priekam!